Konsept Projeler


EGGER

EGGER

Modern, Doğal ve Ekolojik


Egger, modern zemin kaplamaları ve laminat parke koleksiyonu ile standart ürünlerden daha fazlasını sunuyor. Tüm koleksiyonlar, en son trendleri yansıtan geniş renk kartelası ile mimar, içmimar, son kullanıcı ve dekorasyonla uğraşan tüm profesyonellerin farklı beğeni ve gereksinimlerine karşılık vermek üzere hazırlanıyor. Çok çeşitli koleksiyon içinde dar, geniş ve maksi ebatlarda temin edilebilen ürünleri ile Egger, konut ve ticari tüm yaşam alanlarında, projeye ve kişiye özel perspektifler oluşturulmasına katkı sağlıyor.

Metro Yapı - Egger Metro Yapı - Egger

İnsan Sağlığına Duyarlı

Avrupa Birliği standartlarına göre Almanya’da üretilen CE belgeli Egger laminat parkeleri, yaşam alanlarınızda en iyi iç mekân hava kalitesini “Der Blaue Engel / Mavi Melek” sertifikası ile belgeliyor. Bu şekilde, kullanıcıların, laminat parke üretim aşamalarında kullanılan çeşitli kimyasallardan ve ahşabın formaldehit salınımından etkilenmemesi güvence altına alınıyor. Avrupa genelinde birçok üretici firma için prestij unsuru olan “Mavi Melek” belgesi sadece Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Bakanlığı tarafından akredite olmuş laboratuvar tarafından kriterlerin yerine getirilmesi ile alınabilen bir sertifika. Egger’in üretmiş olduğu tüm parke ve zemin kaplamaları “Mavi Melek” belgeli. Son kullanıcıların “Mavi Melek” konusunda artan farkındalığı ve bilinci ile Egger zemin kaplamaları günümüzde daha çok talep ve tercih ediliyor.


Daha iyi yürüme konforu ve yaşam alanı deneyimi için, tüm Egger laminat parkeleri anti-statik özellikte üretiliyor. Bu sayede insan vücudunda statik elektrik birikimi önleniyor ve istenmeyen elektro-şok geçişleri yaşanmıyor. Üretiminin her bir aşamasında insanı ve doğayı temel alan Egger, parkelerinde yürüme güvenliğini de R10 derecesinde sunmuş olduğu kaydırmazlık direnci ile sağlıyor. PEFC ve FSC sertifikasyonları kapsamında sürdürülebilir orman yönetimine katılarak, doğal kaynakların ve ekolojik tabiatın korunmasına katkıda da bulunuyor.

Metro Yapı - Egger Metro Yapı - Egger Metro Yapı - Egger

Uygulama alanının zemin kalitesine ve üzerinde oluşan trafik yoğunluğuna göre, 6 mm’den 13 mm kalınlığa kadar ve farklı aşınma sınıflarında parke seçimi yapılabiliyor. Mikro ve normal derz yapısı ile her bir parke latasına ayrı ayrı karakter kazandırabilir, doğal ve özgün uygulamalar ile yaşam alanlarınızı hayal ettiğiniz görsel şölene dönüştürebilirsiniz. Büyük mekânlarda farklı bir atmosfer oluşturmak için ekstra uzun, dar, geniş gibi alternatif ebatlarda zemin kaplama ürünleri kullanılabilirsiniz.

Derz birleşim yerlerinde kullanılan su ve kirden koruyucu dolgu katmanı ile hijyenin yanı sıra parkelerin uzun süre ilk günkü gibi yeni görünmesi sağlanıyor. En güncel tasarım trendleriyle uyumlu ve hızlı montaj özelliğine sahip ürünler uygulama sürecini kolaylaştırıyor.

Metro Yapı - Egger

design+

Zemin kaplamasının en trend hali olan design+ konut ve ticari alanlar için vazgeçilmez ürün olarak konumlanıyor. PVC ve yumuşatıcı içermeyen ürünler aynı zamanda modern, dayanıklı ve esnek.


cork+

Isı ve ses yalıtımının en doğal hali olan ürün, mantar ve ahşap lifinden üretiliyor. Sıcak, sessiz ve sağlam.


aqua+

En aza indirgenmiş şişme davranışı sayesinde, Egger aqua+ parkeler suya, rutubete ve neme karşı maksimum düzeyde direnç göstermek üzere tasarlanmış. Bu özelliği sayesinde mutfak, banyo, koridor gibi ıslak zeminlerde tercih edilen; açık alanlarda da ahşabın dekoratif sıcaklığını kullanarak uygulama yapılmasına olanak sağlayan bir ürün.

Yapılan ürün testlerinde ve zorlu koşullar altında bile normal laminat parkeye göre 5 kat daha iyi sonuçlar elde edilmiş. Bu eşsiz ürün özelliği sayesinde tüm aqua+ parkeler ev tipi kullanımlarda ömür boyu garantili olarak son kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca tüm Egger laminat parkeleri buharlı ve suyla çalışan endüstriyel temizlik robotları ile de temizlenebiliyor.

Metro Yapı - Egger

Metro Yapı


İlker BOZKURT

Genel Müdür

2006 yılından bu yana dünyanın önde gelen laminat parke üreticilerinden olan Egger ile çalışıyoruz. Egger ile 10 yıllık iş birliğimiz 2016’dan başlayarak yeni bir boyuta taşınıyor.

1995 yılında kurulan Metro Yapı, zemin alanında farklı markaların Türkiye distribütörü olarak rol aldı. 2006 yılından bu yana dünyanın önde gelen laminat parke üreticilerinden olan Egger ile çalışıyoruz. Egger ile 10 yıllık iş birliğimiz 2016’dan başlayarak yeni bir boyuta taşınıyor.

Bugüne kadar, kaliteli hizmet bilinci ile ilerleyen Metro Yapı, Egger Laminat Parke ve design + zemin kaplamalarının Türkiye Genel Distribütörü olarak konumlandı. İş birliğimizin bu yeni şekli ile en son teknoloji kullanılarak geliştirilen Egger ürünlerini Türkiye pazarına daha iyi sunmayı ve pazardaki yerimizi, Egger’in dünyadaki pazar payına yükseltmeyi hedefliyoruz.

Egger’in firma yapısını, ürün kalitesini ve özelliklerini 10 yıldır çok iyi tanıyoruz. Kaliteli, çeşitliliği yüksek ve kullanıcı ihtiyaçlarını öngörerek ürün geliştiren, inovasyonu bünyesinde barındıran bir firmayı Metro Yapı olarak pazarda temsil etmek bizim için çok değerli. Gelişmiş dağıtım ağı ile bayilerimiz üzerinden tüm kullanıcılarımıza kesintisiz hizmet sağlıyoruz. Güçlü bayi ağımız ve ihtiyaçları daha hızlı karşılamak için konumlandırılmış depo alanlarımızın sağladığı yüksek stok kapasitemiz ile yeni hedeflere güvenle ilerliyoruz.

Egger, 1961 yılında St. Johann, Avusturya’da kurulan, sürekli büyüme ve gelişme ile sektörüne yön veren bir aile şirketi. Firmanın, farklı ürün grupları arasında yer alan zemin kaplamaları, geniş bir çeşitlilikle tüm yaşam ve ticari alanlarında kullanıma sunuluyor.

Ahşap endüstrisinin çok yönlü tedarikçisi olarak Egger, ‘’Ahşaptan daha fazlası’’nı mobilya, iç mimari, yapı ürünleri ve zemin kaplamaları için geliştiriyor. Firmamızın, 7 farklı ülkede konumlanan 17 fabrikası, 52 farklı ulustan 7.400 çalışanı bulunuyor. Dünya genelinde, mevcut iş ortaklarının oluşturduğu global ticaret ağı ile temsil edilen Egger marka şemsiyesi altında, geniş bir ürün spektrumu yer alıyor.

Yüksek kalite standartları ile Almanya’da üretimi yapılan zemin kaplamaları dünya genelinde pazara sunuluyor. Doğru ürünleri pazara sunarken doğru iş ortakları ile iş birliği kurmanın öneminin farkındayız. Bu açıdan Metro Yapı, geçtiğimiz 10 yıl içinde birlikte çalıştığımız ve bundan sonrasında da yeni hedeflere ulaşmak üzere çalışmalarımızı genişlettiğimiz Türkiye’deki iş ortağımız. 2016 yılı ile artarak devam eden iş birliğimizin Egger’i ve Metro Yapı’yı Türkiye pazarında daha güçlü bir konuma taşıyacağından eminim.

Egger


Kamil Deniz ÖZEL

Bölge Satış Müdürü

Türkiye, İran, Azerbaycan

Doğru ürünleri pazara sunarken doğru iş ortakları ile iş birliği kurmanın öneminin farkındayız. Bu açıdan Metro Yapı, geçtiğimiz 10 yıl içinde birlikte çalıştığımız ve bundan sonrasında da yeni hedeflere ulaşmak üzere çalışmalarımızı genişlettiğimiz Türkiye’deki iş ortağımız..